Well we couldn’t resist, all state meet results combined for all divisions, ranked 1-50. As we call it the Dream Meet:

1 100 METER DASH D1 1. Jordan Clark Southfield Lathrup 12.09
2 100 METER DASH D1 2. Dani Drayton Troy 12.11
3 100 METER DASH D1 3. Elise Glass Dearborn Edsel Ford 12.16
4 100 METER DASH D1 4. Jovonne Tysonking Rochester Adams 12.18
5 100 METER DASH D3 1. Amelia Bannister Albion 12.21
6 100 METER DASH D1 5. Christienne Linton Romulus 12.27
7 100 METER DASH D1 6. Stephanie Okolo Plymouth 12.30
8 100 METER DASH D1 7. Ciarra Adams Flint Southwestern Academy 12.42
9 100 METER DASH D1 8. Ashley Keyes Rochester 12.43
10 100 METER DASH D3 2. Meg Bellino Monroe St. Mary Catholic Central 12.44
11 100 METER DASH D2 1. Marieme Mbaye Grand Rapids Forest Hills Northern 12.45
12 100 METER DASH D2 2. Kathrine Wright Eaton Rapids 12.52
13 100 METER DASH D3 3. Carly Scott Schoolcraft 12.60
14 100 METER DASH D2 3. Allie Fox St. Johns 12.63
15 100 METER DASH D3 4. Jasmine Thomas Flint Hamady 12.66
16 100 METER DASH D2 4. Rachel Hettinger Owosso 12.68
17 100 METER DASH D2 5. Areil Holt Grand Rapids Forest Hills Northern 12.72
18 100 METER DASH D3 5. Molly Baldauf Hemlock 12.72
19 100 METER DASH D2 6. Natalia Roberts Bloomfield Hills Andover 12.86
20 100 METER DASH D3 6. Ashley Gavitt Millington 12.88
21 100 METER DASH D4 1. Kristy Bengel Pewamo-Westphalia 12.89
22 100 METER DASH D2 7. Amanda Hollern Grand Rapids Catholic Central 12.89
23 100 METER DASH UP1 1. Catherine Angeli Marquette 12.90
24 100 METER DASH D2 8. Chavea Hill Benton Harbor 12.90
25 100 METER DASH D4 2. McKenzie Decker Centreville 12.92
26 100 METER DASH UP1 2. Michaela Newberry Iron Mountain 12.94
27 100 METER DASH D3 7. Allisen Kuppe Macomb Lutheran North 12.94
28 100 METER DASH D4 3. Rachel Zeppa Grand Traverse Academy 12.96
29 100 METER DASH UP1 3. Alyssa Erspamer Marquette 12.98
30 100 METER DASH D4 4. Heather Lowery Morrice 12.99
31 100 METER DASH D4 5. Jasman Jones Bloomingdale 13.00
32 100 METER DASH D3 8. Samantha Ritter Vandercook Lake 13.05
33 100 METER DASH UP3 1. Maria Valesano Crystal Falls Forest Park 13.17
34 100 METER DASH UP2 1. Taylor Watters Ishpeming Westwood 13.17
35 100 METER DASH UP1 4. Erin Gignac Menominee 13.23
36 100 METER DASH UP1 5. Kelsey Roberts Kingsford 13.32
37 100 METER DASH D4 6. Tori Gillespie Marion 13.32
38 100 METER DASH UP1 6. Beth Frazer Gladstone 13.33
39 100 METER DASH D4 7. Victoria Reyes Marcellus 13.33
40 100 METER DASH UP3 2. Brittany Engman Dollar Bay 13.35
41 100 METER DASH D4 8. Chastity Williams Cassopolis 13.36
42 100 METER DASH UP3 3. Kathleen Grandahl Crystal Falls Forest Park 13.51
43 100 METER DASH UP3 4. Becca Carruthers Brimley 13.66
44 100 METER DASH UP2 2. Sam Bryant Manistique 13.68
45 100 METER DASH UP3 5. Sarah Ahnen Bessemer 13.70
46 100 METER DASH UP2 3. Carlen Smith Hancock 13.89
47 100 METER DASH UP3 6. Kayla Shope Rapid River 14.03
48 100 METER DASH UP2 4. Ally Markstrom Rudyard 14.13
49 100 METER DASH UP2 5. Collins Kellie L’Anse 14.26
50 100 METER DASH UP2 6. Jasmyn Giannunzio Ironwood 14.31
1 100M HURDLES D1 1. Leslie Aririguzo West Bloomfield 13.84
2 100M HURDLES D1 2. Raven Clay Detroit Cody 14.14
3 100M HURDLES D2 1. Kyra Caldwell Ypsilanti 14.26
4 100M HURDLES D1 3. Paige Madson Ann Arbor Pioneer 14.46
5 100M HURDLES D2 2. Iris Campbell Yale 14.67
6 100M HURDLES D1 4. Breanna Peabody Utica 14.74
7 100M HURDLES D2 3. Amber Fater Riverview Community 14.79
8 100M HURDLES D2 4. Kelcie Daniels Grand Rapids Forest Hills Northern 15.03
9 100M HURDLES D1 5. Autumn Touchstone Clarkston 15.05
10 100M HURDLES D1 6. Chiara Allen Lake Orion 15.06
11 100M HURDLES D2 5. Eno Umoh Wyoming Park 15.09
12 100M HURDLES D1 7. Megan Clifford Brighton 15.23
13 100M HURDLES D4 1. Whitney Thorp Reading 15.30
14 100M HURDLES D2 6. Samantha Roberts Midland Bullock Creek 15.37
15 100M HURDLES D2 7. Olivia Kohler North Branch 15.38
16 100M HURDLES D1 8. Amanda Fenton Flushing 15.41
17 100M HURDLES D3 1. Jessi Craun Hemlock 15.53
18 100M HURDLES D3 2. Katie Pittman Grand Rapids West Catholic 15.55
19 100M HURDLES D3 3. Ashley Skrocki East Jordan 15.69
20 100M HURDLES D3 4. Rachel Hoffman Shelby 15.72
21 100M HURDLES D3 5. Amy Myler Ann Arbor Gabriel Richard 15.79
22 100M HURDLES D2 8. Heather Manning Byron Center 15.79
23 100M HURDLES D3 6. Carmen Foster White Cloud 16.00
24 100M HURDLES UP1 1. Jaime Roberts Kingsford 16.12
25 100M HURDLES D3 7. Katie Searles Delton Kellogg 16.13
26 100M HURDLES D3 8. Jennica Richards Cass City 16.31
27 100M HURDLES D4 2. Caili Powelson Vestaburg 16.44
28 100M HURDLES D4 3. Kelly David Beal City 16.50
29 100M HURDLES D4 4. Liz Sherzer Battle Creek St. Philip 16.51
30 100M HURDLES D4 5. Miranda Iles Athens 16.52
31 100M HURDLES D4 6. Kayla Zuiderveen McBain Northern Mchigan Christian 16.64
32 100M HURDLES D4 7. Jacqueline Kirsch Harbor Beach 16.66
33 100M HURDLES UP1 2. Melissa Christensen West Iron County 16.75
34 100M HURDLES D4 8. Hannah Meachum Traverse City St. Francis 16.80
35 100M HURDLES UP1 3. Jessica Roche Marquette 16.82
36 100M HURDLES UP3 1. Brooke Granquist Powers North Central 17.06
37 100M HURDLES UP1 4. Andria Nyenhuis Gladstone 17.12
38 100M HURDLES UP3 2. Becca Carruthers Brimley 17.15
39 100M HURDLES UP1 5. Selena Meser Sault Ste. Marie 17.22
40 100M HURDLES UP3 3. Tara Cooper Cooks Big Bay DeNoc 17.41
41 100M HURDLES UP3 4. Jaimi Rifenberg Pickford 17.44
42 100M HURDLES UP1 6. Jessica Kangas Negaunee 17.45
43 100M HURDLES UP3 5. Rikki Prescott Rapid River 17.62
44 100M HURDLES UP2 1. Carlen Smith Hancock 17.66
45 100M HURDLES UP2 2. Ally Markstrom Rudyard 18.02
46 100M HURDLES UP2 3. Kayla Gustin St. Igance 18.03
47 100M HURDLES UP2 4. Brooke Julian Norway 18.26
48 100M HURDLES UP3 6. Megan Hill Cedarville 18.31
49 100M HURDLES UP2 5. Caitlyn Mudroch Rudyard 20.47
50 100M HURDLES UP2 6. Lacey Lane L’Anse 20.54
1 1600 METER RELAY D1 1. Jackson 3:50.85
2 1600 METER RELAY D1 2. Ann Arbor Pioneer 3:54.26
3 1600 METER RELAY D1 3. Detroit Mumford 3:55.49
4 1600 METER RELAY D2 1. Ypsilanti 3:57.89
5 1600 METER RELAY D1 4. Flint Southwestern 3:57.90
6 1600 METER RELAY D1 5. Romulus 4:00.55
7 1600 METER RELAY D1 6. Saline 4:01.50
8 1600 METER RELAY D1 7. Rockford 4:01.99
9 1600 METER RELAY D1 8. Brighton 4:02.81
10 1600 METER RELAY D3 1. Stockbridge 4:03.99
11 1600 METER RELAY D3 2. Ann Arbor Gabriel Richard 4:04.70
12 1600 METER RELAY D2 2. Chelsea 4:06.11
13 1600 METER RELAY D3 3. Grand Rapids West Catholic 4:06.51
14 1600 METER RELAY D2 3. Grand Rapids Forest Hills Norther 4:06.56
15 1600 METER RELAY D2 4. Holland Christian 4:06.57
16 1600 METER RELAY D2 5. Hudsonville Unity Christian 4:06.71
17 1600 METER RELAY D2 6. Tecumseh 4:06.81
18 1600 METER RELAY D2 7. Detroit Renaissance 4:07.31
19 1600 METER RELAY D2 8. Remus Chippewa Hills 4:09.26
20 1600 METER RELAY D4 1. Potterville 4:09.41
21 1600 METER RELAY D4 2. Hillsdale Academy 4:09.88
22 1600 METER RELAY UP1 1. Marquette 4:10.90
23 1600 METER RELAY D3 4. Flint Hamady 4:11.49
24 1600 METER RELAY D3 5. Frankenmuth 4:11.81
25 1600 METER RELAY D3 6. Leroy-Pine River 4:12.77
26 1600 METER RELAY D4 3. Saugatuck 4:14.63
27 1600 METER RELAY D3 7. Saginaw Swan Valley 4:14.83
28 1600 METER RELAY D4 4. Harbor Beach 4:14.85
29 1600 METER RELAY UP1 2. Calumet 4:15.07
30 1600 METER RELAY D3 8. Union City 4:15.66
31 1600 METER RELAY D4 5. Lincoln-Alcona 4:16.87
32 1600 METER RELAY D4 6. Deckerville 4:17.88
33 1600 METER RELAY D4 7. Reading 4:18.38
34 1600 METER RELAY D4 8. Fowler 4:18.99
35 1600 METER RELAY UP1 3. Negaunee 4:19.69
36 1600 METER RELAY UP1 4. Sault Ste. Marie 4:20.68
37 1600 METER RELAY UP1 5. Escanaba 4:24.49
38 1600 METER RELAY UP1 6. Kingsford 4:27.42
39 1600 METER RELAY UP3 1. Iron Mountain North Dickinson 4:27.62
40 1600 METER RELAY UP3 2. Brimley 4:28.40
41 1600 METER RELAY UP3 3. Cedarville 4:30.97
42 1600 METER RELAY UP2 1. L’Anse 4:31.43
43 1600 METER RELAY UP3 4. Bessemer 4:34.09
44 1600 METER RELAY UP2 2. Stephenson 4:34.55
45 1600 METER RELAY UP2 3. Newberry 4:37.54
46 1600 METER RELAY UP2 4. Ironwood, 4:38.10
47 1600 METER RELAY UP2 5. Munising 4:40.01
48 1600 METER RELAY UP2 6. St. Igance 4:42.21
49 1600 METER RELAY UP3 5. Rapid River 4:45.66
50 1600 METER RELAY UP3 6. Carney-Nadeau 4:46.65.
1 1600 METER RUN D1 1. Rebecca Addison Grand Haven 4:50.80
2 1600 METER RUN D1 2. Shannon Osika Waterford Mott 4:52.72
3 1600 METER RUN D1 3. Lindsey Gakenheimer Monroe 4:56.16
4 1600 METER RUN D2 1. Meggan Freeland Parma Western 4:59.36
5 1600 METER RUN D1 4. Megan Goethals Rochester 5:00.05
6 1600 METER RUN D1 5. Courtney Calka Livonia Stevenson 5:04.44
7 1600 METER RUN D2 2. Carly Plank Grand Rapids Northview 5:06.91
8 1600 METER RUN D1 6. Natalie Webb Brownstown Woodhaven 5:07.11
9 1600 METER RUN D4 1. Bridget Bennett Mt Pleasant Sacred Heart 5:08.18
10 1600 METER RUN D2 3. Leah O’Connor Croswell-Lexington 5:08.65
11 1600 METER RUN D1 7. Lindsay Clark Walled Lake Western 5:08.85
12 1600 METER RUN D1 8. Alex Leptich Saline 5:08.86
13 1600 METER RUN D4 2. Nikki Wurster Homer 5:11.00
14 1600 METER RUN D2 4. Kaitlyn Patterson Cadillac 5:12.16
15 1600 METER RUN D3 1. Karie Mcdonald Frankenmuth 5:12.24
16 1600 METER RUN D2 5. Taylor Pogue Goodrich 5:12.94
17 1600 METER RUN D2 6. Andrea Hoffman Monroe Jefferson 5:12.96
18 1600 METER RUN D2 7. Amanda Putt Tecumseh 5:13.06
19 1600 METER RUN D2 8. Ashley Botham Grand Rapids Forest Hills Eastern 5:16.40
20 1600 METER RUN D3 2. Lia Jones Leroy-Pine River 5:18.21
21 1600 METER RUN D3 3. Devyn Ramsay Benzie Central 5:19.32
22 1600 METER RUN D3 4. Lindsay Sanders Schoolcraft 5:19.46
23 1600 METER RUN D3 5. Leilla Bouabdellaoui Parchment 5:20.96
24 1600 METER RUN UP3 1. Erin Holmberg Cooks Big Bay DeNoc 5:21.06
25 1600 METER RUN D3 6. Nissa Looper Sanford Meridian 5:21.20
26 1600 METER RUN D4 3. Sara Turschak Unionville- Sebewaing 5:21.21
27 1600 METER RUN D3 7. Becca Holmquist Leroy-Pine River 5:21.71
28 1600 METER RUN D3 8. Amaya Ayers Laingsburg 5:23.15
29 1600 METER RUN D4 4. Melinda Palinkas Saranac 5:23.31
30 1600 METER RUN UP1 1. Kelly Lufkin Houghton 5:23.94
31 1600 METER RUN D4 5. Lindsay Neal North Muskegon 5:25.95
32 1600 METER RUN D4 6. Rachel Carter Southfield Christian 5:28.65
33 1600 METER RUN D4 7. Cayla Nousain Concord 5:28.92
34 1600 METER RUN D4 8. Morgan McCardel Traverse City St. Francis 5:31.29
35 1600 METER RUN UP1 2. Lindsay Lusardi Gladstone 5:32.07
36 1600 METER RUN UP3 2. Katie Granquist Powers North Central 5:34.99
37 1600 METER RUN UP1 3. Jeanee Bennetts Escanaba 5:42.46
38 1600 METER RUN UP2 1. Abbey Kelto Munising 5:43.37
39 1600 METER RUN UP1 4. Andrea Millimaki Marquette 5:44.71
40 1600 METER RUN UP1 5. Tara Dowling Marquette 5:47.27
41 1600 METER RUN UP2 2. Alyssa Chapman Ishpeming Westwood 5:50.41
42 1600 METER RUN UP1 6. Nikki Kiilunen Calumet 5:50.54
43 1600 METER RUN UP2 3. Mikaela Kelly St. Igance 5:50.60
44 1600 METER RUN UP3 3. Megan Harper Iron Mountain North Dickinson 5:51.21
45 1600 METER RUN UP2 4. Nicole Elmblad St. Igance 5:52.35
46 1600 METER RUN UP3 4. Allison Fallon Dollar Bay 5:52.38
47 1600 METER RUN UP2 5. Brittany Hoolsema Rudyard 5:52.53
48 1600 METER RUN UP2 6. Caylie Gray Ishpeming Westwood 5:52.71
49 1600 METER RUN UP3 5. Lynette Carrick Brimley 5:54.33
50 1600 METER RUN UP3 6. Brandi Kopitz Pickford 5:54.41
1 200 METER DASH D1 1. Elise Glass Dearborn Edsel Ford 24.94
2 200 METER DASH D1 2. Elise Brown Jackson 25.50
3 200 METER DASH D2 1. Iris Campbell Yale 25.52
4 200 METER DASH D3 1. Kelsey Ritter Frankenmuth 25.55
5 200 METER DASH D1 3. Jovonne Tysonking Rochester Adams 25.55
6 200 METER DASH D3 2. Meg Bellino Monroe St. Mary Catholic Central 25.58
7 200 METER DASH D3 3. Marcola Ridley Albion 25.61
8 200 METER DASH D1 4. Dynasty McGee Flint Southwestern 25.63
9 200 METER DASH D2 2. Victoria Lipscomb East Lansing 25.65
10 200 METER DASH D2 3. Ashlee Abraham Detroit Renaissance 25.73
11 200 METER DASH D1 5. Angie Brooks Ortonville-Brandon 25.87
12 200 METER DASH D1 6. Kayla Schoenle Milford 26.06
13 200 METER DASH D1 7. Shavonne Moore Pontiac Northern 26.08
14 200 METER DASH D2 4. Marieme Mbaye Grand Rapids Forest Hills Northern 26.14
15 200 METER DASH D2 5. Rachel Hettinger Owosso 26.23
16 200 METER DASH D3 4. Jasmine Thomas Flint Hamady 26.31
17 200 METER DASH D2 6. Keyandrea Roheia Saginaw 26.36
18 200 METER DASH D2 7. Leiah Hess Battle Creek Lakeview 26.38
19 200 METER DASH UP1 1. Catherine Angeli Marquette 26.45
20 200 METER DASH D3 5. Paige Webb Brooklyn Columbia Central 26.59
21 200 METER DASH D1 8. Ashley Lang Midland 26.75
22 200 METER DASH D3 6. Stephanie Snyder Shepherd 26.77
23 200 METER DASH D3 7. Carly Scott Schoolcraft 26.82
24 200 METER DASH D4 1. Heather Lowery Morrice 26.83
25 200 METER DASH D2 8. Hannah Fitzpatrick East Lansing 26.92
26 200 METER DASH UP1 2. Katy Lafayette Marquette 27.02
27 200 METER DASH D4 2. Rachel Zeppa Grand Traverse Academy 27.10
28 200 METER DASH UP1 3. Alyssa Erspamer Marquette 27.22
29 200 METER DASH D4 3. Britt Frantz Frankfort 27.37
30 200 METER DASH D4 4. Katie Gross Beal City 27.40
31 200 METER DASH D4 5. Jenna Whipple Potterville 27.50
32 200 METER DASH UP1 4. Michaela Newberry Iron Mountain 27.51
33 200 METER DASH D4 6. Dymond McFall Royal Oak Shrine 27.57
34 200 METER DASH D3 8. Markala Goodson Bridgeport 27.69
35 200 METER DASH UP1 5. Kelsey Roberts Kingsford 27.92
36 200 METER DASH UP3 1. Brittany Engman Dollar Bay 28.07
37 200 METER DASH D4 7. Chelsea Durham Adrian Lenawee Christian 28.07
38 200 METER DASH UP2 1. Taylor Watters Ishpeming Westwood 28.15
39 200 METER DASH UP3 2. Maria Valesano Crystal Falls Forest Park 28.20
40 200 METER DASH UP3 3. Brooke Granquist Powers North Central 28.24
41 200 METER DASH UP1 6. Beth Frazer Gladstone 28.40
42 200 METER DASH UP3 4. Sarah Ahnen Bessemer 28.43
43 200 METER DASH UP3 5. Rachel Carruthers Brimley 28.57
44 200 METER DASH D4 8. Tori Gillespie Marion 28.60
45 200 METER DASH UP3 6. Kayla Shope Rapid River 28.84
46 200 METER DASH UP2 2. Caryn Ducsay Newberry 29.01
47 200 METER DASH UP2 3. Carlen Smith Hancock 29.23
48 200 METER DASH UP2 4. Collins Kellie L’Anse 29.53
49 200 METER DASH UP2 5. Robin Vaughan Manistique 29.54
50 200 METER DASH UP2 6. Sam Radecki St. Igance 29.97
1 300M LOW HURD D1 1. Ariel Roberts Ann Arbor Pioneer 43.96
2 300M LOW HURD D1 2. Christienne Linton Romulus 44.01
3 300M LOW HURD D1 3. Paige Madson Ann Arbor Pioneer 44.52
4 300M LOW HURD D1 4. Jaelynn Pryor Jackson 44.66
5 300M LOW HURD D1 5. Breanna Peabody Utica 44.88
6 300M LOW HURD D1 6. Autumn Touchstone Clarkston 44.97
7 300M LOW HURD D1 7. Andrea Pawlowski Pinckney 45.23
8 300M LOW HURD D2 1. Kyra Caldwell Ypsilanti 45.31
9 300M LOW HURD D2 2. Kelcie Daniels Grand Rapids Forest Hills Northern 45.78
10 300M LOW HURD D4 1. Miranda Iles Athens 45.84
11 300M LOW HURD D4 2. Megan Heffner Kinde-North Huron 45.91
12 300M LOW HURD D3 1. Amy Myler Ann Arbor Gabriel Richard 46.08
13 300M LOW HURD D3 2. Kayla Doshier Millington 46.09
14 300M LOW HURD D1 8. Megan Morad South Lyon 46.14
15 300M LOW HURD D3 3. Danielle Christensen Vermontville Maple Valley 46.38
16 300M LOW HURD D2 3. Jordan Gabrielse Hudsonville Unity Christian 46.44
17 300M LOW HURD D2 4. Olivia Kohler North Branch 46.48
18 300M LOW HURD D4 3. Liz Sherzer Battle Creek St. Philip 46.74
19 300M LOW HURD D2 5. Sha’meka Hamilton Ypsilanti 46.84
20 300M LOW HURD D2 6. Megan Yanik Livonia Ladywood 46.85
21 300M LOW HURD D3 4. Emma Fishnick Battle Creek Pennfield 46.95
22 300M LOW HURD D2 7. Jen Fuller Sturgis 46.98
23 300M LOW HURD D3 5. Jordan VanDyke Muskegon Western Michigan Christian 47.09
24 300M LOW HURD D2 8. Theresa O’Leary Tecumseh 47.18
25 300M LOW HURD D3 6. Jena Hilaski Hopkins 47.29
26 300M LOW HURD D4 4. Shawna Smith Reading 47.34
27 300M LOW HURD D4 5. Katie Baker Waldron 47.51
28 300M LOW HURD D4 6. Jacqueline Kirsch Harbor Beach 47.58
29 300M LOW HURD D4 7. Kaila Cook Potterville 47.60
30 300M LOW HURD D3 7. Kelsey Beatty Clare 47.96
31 300M LOW HURD UP1 1. Jaime Roberts Kingsford 48.06
32 300M LOW HURD D3 8. Stacey Scott Reed City 48.12
33 300M LOW HURD D4 8. Whitney Thorp Reading 48.14
34 300M LOW HURD UP3 1. Brooke Granquist Powers North Central 48.89
35 300M LOW HURD UP1 2. Andria Nyenhuis Gladstone 49.08
36 300M LOW HURD UP3 2. Becca Carruthers Brimley 49.60
37 300M LOW HURD UP1 3. Selena Meser Sault Ste. Marie 50.58
38 300M LOW HURD UP1 4. Melissa Christensen West Iron County 51.01
39 300M LOW HURD UP1 5. Jessica Roche Marquette 51.24
40 300M LOW HURD UP1 6. Cassie Anderson Iron Mountain 51.76
41 300M LOW HURD UP2 1. Ally Markstrom Rudyard 52.23
42 300M LOW HURD UP3 3. Courtney Bruni Pickford 52.25
43 300M LOW HURD UP3 4. Tara Cooper Cooks Big Bay DeNoc 52.74
44 300M LOW HURD UP2 2. Nicole Elmblad St. Igance 53.45
45 300M LOW HURD UP2 3. Abbey Moore Ironwood 54.07
46 300M LOW HURD UP3 5. Janele Linna Ontonagon 54.37
47 300M LOW HURD UP3 6. Jessica Roell Iron Mountain North Dickinson 54.85
48 300M LOW HURD UP2 4. Connor Erin L’Anse 54.91
49 300M LOW HURD UP2 5. Caitlyn Mudroch Rudyard 55.50
50 300M LOW HURD UP2 6. Colleen Hoy Newberry 57.73
1 3200 METER RELAY D1 1. Detroit Mumford 9:13.19
2 3200 METER RELAY D1 2. Warren Mott 9:15.44
3 3200 METER RELAY D1 3. Saline 9:16.24
4 3200 METER RELAY D1 4. Grand Haven 9:20.10
5 3200 METER RELAY D1 5. Troy 9:24.73
6 3200 METER RELAY D3 1. Leroy-Pine River 9:27.06
7 3200 METER RELAY D2 1. Holland Christian 9:28.98
8 3200 METER RELAY D1 6. Ann Arbor Pioneer 9:29.31
9 3200 METER RELAY D1 7. Grand Rapids Forest Hil 9:30.66
10 3200 METER RELAY D1 8. Grandville 9:32.27
11 3200 METER RELAY D2 2. Williamston 9:34.80
12 3200 METER RELAY D2 3. Grand Rapids Forest Hills Eastern 9:35.78
13 3200 METER RELAY D2 4. Petoskey 9:37.08
14 3200 METER RELAY D4 1. Harbor Beach 9:42.71
15 3200 METER RELAY D3 2. Ann Arbor 9:45.13
16 3200 METER RELAY D3 3. Schoolcraft 9:47.02
17 3200 METER RELAY D4 2. Southfield Christian 9:48.21
18 3200 METER RELAY D2 5. Fruitport 9:49.27
19 3200 METER RELAY D3 4. Union City 9:50.29
20 3200 METER RELAY D3 5. Jackson Lumen Christi 9:52.99
21 3200 METER RELAY D2 6. Grand Rapids Forest Hills Northern 9:54.54
22 3200 METER RELAY D2 7. Lake Odessa-Lakewood 9:55.17
23 3200 METER RELAY D2 8. Grand Rapids South Christian 9:55.33
24 3200 METER RELAY D3 6. Macomb Lutheran North 9:56.44
25 3200 METER RELAY D3 7. Clare 9:56.45
26 3200 METER RELAY D3 8. Ida 9:58.13
27 3200 METER RELAY D4 3. Ubly 10:00.29
28 3200 METER RELAY D4 4. Hillsdale Academy 10:01.66
29 3200 METER RELAY UP1 1. Marquette 10:07.01
30 3200 METER RELAY D4 5. Fowler 10:08.47
31 3200 METER RELAY D4 6. Saugatuck 10:09.80
32 3200 METER RELAY D4 7. Unionville- Sebewaing 10:09.90
33 3200 METER RELAY D4 8. Manton 10:11.53
34 3200 METER RELAY UP1 2. Escanaba 10:20.15
35 3200 METER RELAY UP2 1. Munising 10:27.08
36 3200 METER RELAY UP1 3. Iron Mountain 10:28.68
37 3200 METER RELAY UP1 4. Negaunee 10:32.21
38 3200 METER RELAY UP1 5. Gladstone 10:34.41
39 3200 METER RELAY UP3 1. Pickford 10:40.11
40 3200 METER RELAY UP3 2. Brimley 10:40.47
41 3200 METER RELAY UP1 6. Calumet 10:44.45
42 3200 METER RELAY UP2 2. Ironwood 10:52.59
43 3200 METER RELAY UP3 3. Powers North Central 10:56.55
44 3200 METER RELAY UP3 4. Crystal Falls Forest Pa 10:59.21
45 3200 METER RELAY UP3 5. Bark River-Harris 11:00.47
46 3200 METER RELAY UP2 3. St. Igance 11:03.33
47 3200 METER RELAY UP2 4. Hancock 11:28.77
48 3200 METER RELAY UP2 5. Stephenson 11:34.45
49 3200 METER RELAY UP3 6. Dollar Bay 11:36.03
50 3200 METER RELAY UP2 6. Newberry 11:39.32
1 3200 METER RUN D1 1. Shannon Osika Waterford Mott 10:42.08
2 3200 METER RUN D1 2. Gabrielle Anzalone Grand Blanc 10:42.79
3 3200 METER RUN D1 3. Tiffany Abrahamian Rochester 10:50.60
4 3200 METER RUN D1 4. Kristen Smith Clarkston 10:56.66
5 3200 METER RUN D2 1. Brooke Eilers Holland Christian 10:59.65
6 3200 METER RUN D1 5. Cally Macumber Rochester Adams 11:00.84
7 3200 METER RUN D1 6. Megan Goethals Rochester 11:01.21
8 3200 METER RUN D1 7. Brittni Hutton Milford 11:03.03
9 3200 METER RUN D1 8. Michelle Moriset Troy 11:08.50
10 3200 METER RUN D2 2. Jordan Tomecek Milan 11:10.90
11 3200 METER RUN D3 1. Devyn Ramsay Benzie Central 11:12.65
12 3200 METER RUN D2 3. Kaitlyn Patterson Cadillac 11:15.93
13 3200 METER RUN D2 4. Alyssa Dyer Grand Rapids Forest Hills Eastern 11:19.68
14 3200 METER RUN D2 5. Holly Anderson Fruitport 11:19.71
15 3200 METER RUN D2 6. Meggan Freeland Parma Western 11:21.63
16 3200 METER RUN D2 7. Taylor Pogue Goodrich 11:23.62
17 3200 METER RUN D3 2. Lia Jones Leroy-Pine River 11:28.37
18 3200 METER RUN D2 8. Rachel Iaquaniello Dearborn Divine Child 11:30.67
19 3200 METER RUN D4 1. Nikki Wurster Homer 11:32.74
20 3200 METER RUN D3 3. Amanda Paris Hemlock 11:33.09
21 3200 METER RUN D4 2. Bridget Bennett Mt Pleasant Sacred Heart 11:35.37
22 3200 METER RUN D3 4. Devan John Allendale 11:36.22
23 3200 METER RUN D3 5. Amanda Hammer Elk Rapids 11:42.57
24 3200 METER RUN D4 3. Cayla Nousain Concord 11:43.42
25 3200 METER RUN D4 4. Kari Johnson Central Lake 11:44.85
26 3200 METER RUN D3 6. Anna Rudd Leslie 11:48.05
27 3200 METER RUN D4 5. Alexandrea Wessels Harbor Beach 11:50.69
28 3200 METER RUN D4 6. Melinda Palinkas Saranac 11:52.12
29 3200 METER RUN D3 7. Amaya Ayers Laingsburg 11:52.85
30 3200 METER RUN D3 8. Jill McEldowney Jackson Lumen Christi 11:56.34
31 3200 METER RUN D4 7. Emma Lisull Ann Arbor Greenhills 11:57.43
32 3200 METER RUN D4 8. Stephanie Ingraham Manton 11:58.33
33 3200 METER RUN UP1 1. Lindsay Lusardi Gladstone 11:59.40
34 3200 METER RUN UP1 2. Andrea Millimaki Marquette 12:01.03
35 3200 METER RUN UP1 3. Katie Holway Marquette 12:11.68
36 3200 METER RUN UP1 4. Kelly Lufkin Houghton 12:12.37
37 3200 METER RUN UP2 1. Abbey Kelto Munising 12:14.37
38 3200 METER RUN UP3 1. Erin Holmberg Cooks Big Bay DeNoc 12:14.50
39 3200 METER RUN UP3 2. Lynette Carrick Brimley 12:23.87
40 3200 METER RUN UP3 3. Katie Granquist Powers North Central 12:27.62
41 3200 METER RUN UP2 2. Alyssa Chapman Ishpeming Westwood 12:30.76
42 3200 METER RUN UP3 4. Allison Fallon Dollar Bay 12:32.71
43 3200 METER RUN UP2 3. Chelsea Swope St. Igance 12:34.84
44 3200 METER RUN UP3 5. Thea Rasche Crystal Falls Forest Park 12:40.21
45 3200 METER RUN UP2 4. Koskinen Paige L’Anse 12:42.48
46 3200 METER RUN UP2 5. Caylie Gray Ishpeming Westwood 12:43.87
47 3200 METER RUN UP1 5. Nikki Kiilunen Calumet 12:44.06
48 3200 METER RUN UP3 6. Erica Johnson Iron Mountain North Dickinson 12:51.90
49 3200 METER RUN UP1 6. Lindsay Kiilunen Calumet 12:57.68
50 3200 METER RUN UP2 6. Courtney Klaty Newberry 13:05.90
1 400 METER DASH D3 6. Paige Webb Brooklyn Columbia Central 1:00.13
2 400 METER DASH D3 7. Stephanie Snyder Shepherd 1:00.45
3 400 METER DASH D4 1. Tori Gillespie Marion 1:00.46
4 400 METER DASH D3 8. Katie Maciejewski Laingsburg 1:00.65
5 400 METER DASH D4 2. Kelsey Letson Potterville 1:00.73
6 400 METER DASH UP1 1. Catherine Angeli Marquette 1:01.40
7 400 METER DASH D4 3. Lindsey Hufnagel Fowler 1:01.60
8 400 METER DASH D4 4. Becky Rotter Indian River Inland Lakes 1:01.73
9 400 METER DASH UP1 2. Alyssa Erspamer Marquette 1:01.74
10 400 METER DASH D4 5. Jennifer Shaffer Camden-Frontier 1:01.97
11 400 METER DASH UP1 3. Megan Atkins Gwinn 1:02.25
12 400 METER DASH D4 6. Amanda Roels Grand Rapids NorthPointe Christian 1:02.33
13 400 METER DASH D4 7. Melissa Hale Atlanta 1:02.56
14 400 METER DASH UP3 1. Erin Holmberg Cooks Big Bay DeNoc 1:02.70
15 400 METER DASH D4 8. Hannah Schario Southfield Christian 1:03.13
16 400 METER DASH UP1 4. Kara Rastello Calumet 1:03.21
17 400 METER DASH UP1 5. Arin Baril Sault Ste. Marie 1:03.22
18 400 METER DASH UP3 2. Kayla Shope Rapid River 1:04.31
19 400 METER DASH UP3 3. Brittany Engman Dollar Bay 1:04.41
20 400 METER DASH UP1 6. Kristin Nelson Iron Mountain 1:04.84
21 400 METER DASH UP3 4. Sarah Ahnen Bessemer 1:05.59
22 400 METER DASH UP2 1. Hannah Hegbloom Ishpeming Westwood 1:06.48
23 400 METER DASH UP3 5. Amanda Arnold Powers North Central 1:06.51
24 400 METER DASH UP2 2. Sammy White Stephenson 1:06.76
25 400 METER DASH UP3 6. Kathleen Grandahl Crystal Falls Forest Park 1:07.08
26 400 METER DASH UP2 3. Michelle Wood L’Anse 1:07.15
27 400 METER DASH UP2 4. Molly Baij Munising 1:07.37
28 400 METER DASH UP2 5. Caryn Ducsay Newberry 1:07.55
29 400 METER DASH UP2 6. Emilly Markstrom Rudyard 1:07.92
30 400 METER DASH D1 1. Brittani Williams Jackson 56.08
31 400 METER DASH D2 1. Olivia Detroyer Chelsea 56.49
32 400 METER DASH D2 2. Gabrielle Adams Clinton Township Clintondale 56.59
33 400 METER DASH D1 2. Dynasty McGee Flint Southwestern 56.65
34 400 METER DASH D1 3. Aisha Osborne Detroit Mumford 57.35
35 400 METER DASH D1 4. Asia Rawls Waterford Mott 57.59
36 400 METER DASH D3 1. Kelsey Ritter Frankenmuth 58.21
37 400 METER DASH D1 5. Jessica Meyers Grandville 58.50
38 400 METER DASH D1 6. Angie Brooks Ortonville-Brandon 58.54
39 400 METER DASH D3 2. Meg Bellino Monroe St. Mary Catholic Central 58.58
40 400 METER DASH D2 3. Erinma Elibe Gibraltor-Carlson 58.96
41 400 METER DASH D3 3. Zoey Hohmann Stockbridge 59.14
42 400 METER DASH D2 4. Emma Ordway Middleville Thornapple Kellogg 59.14
43 400 METER DASH D2 5. Joylisa Davis Bloomfield Hills Lahser 59.21
44 400 METER DASH D2 6. Stephanie Hurley Bay City John Glenn 59.34
45 400 METER DASH D2 7. Lauren Lampman Haslett 59.39
46 400 METER DASH D2 8. Lis Potts Holland Christian 59.44
47 400 METER DASH D1 7. Kanaya Williams Romulus 59.46
48 400 METER DASH D1 8. Kelsey Chapman Jenison 59.49
49 400 METER DASH D3 4. Michaela Carnegie Benzie Central 59.59
50 400 METER DASH D3 5. Rachel Whitley Leroy-Pine River 59.86
1 400 METER RELAY D1 1. Southfield Lathrup 48.38
2 400 METER RELAY D1 2. Ypsilanti Lincoln 48.84
3 400 METER RELAY D1 3. Flint Carman-Ainsworth 48.89
4 400 METER RELAY D1 4. Pontiac Northern 49.06
5 400 METER RELAY D1 5. Belleville 49.13
6 400 METER RELAY D1 6. East Kentwood 49.32
7 400 METER RELAY D2 1. East Lansing 49.36
8 400 METER RELAY D1 7. Saline 49.58
9 400 METER RELAY D1 8. Rockford 49.68
10 400 METER RELAY D2 2. Detroit Renaissance 49.76
11 400 METER RELAY D2 3. Farmington Hills Harrison 50.19
12 400 METER RELAY D2 4. Grand Rapids Forest Hills Northern 50.28
13 400 METER RELAY D2 5. Detroit Country Day 50.45
14 400 METER RELAY D2 6. Dowagiac 50.73
15 400 METER RELAY D2 7. Ypsilanti 50.76
16 400 METER RELAY D4 1. Pewamo-Westphalia 50.84
17 400 METER RELAY D4 2. Potterville 51.04
18 400 METER RELAY D2 8. Grand Rapids Christian 51.08
19 400 METER RELAY D3 1. Ann Arbor Gabriel Richard 51.13
20 400 METER RELAY D3 2. Hemlock 51.15
21 400 METER RELAY D3 3. Vermontville Maple Valley 51.36
22 400 METER RELAY D3 4. Grand Rapids West Catholic 51.42
23 400 METER RELAY D3 5. Kent City 51.63
24 400 METER RELAY D3 6. St. Charles 51.67
25 400 METER RELAY D3 7. Delton Kellogg 51.83
26 400 METER RELAY D4 3. Southfield Christian 51.83
27 400 METER RELAY D4 4. Reading 51.98
28 400 METER RELAY D4 5. Beal City 52.08
29 400 METER RELAY D4 6. Bloomfield Hills Roeper 52.11
30 400 METER RELAY UP1 1. Marquette 52.11
31 400 METER RELAY D3 8. Hanover Horton 52.20
32 400 METER RELAY D4 7. Saranac 52.28
33 400 METER RELAY UP1 2. Iron Mountain 52.45
34 400 METER RELAY UP1 3. Kingsford, 52.60
35 400 METER RELAY D4 8. Frankfort 52.91
36 400 METER RELAY UP1 4. Negaunee 53.53
37 400 METER RELAY UP1 5. West Iron County 53.93
38 400 METER RELAY UP1 6. Sault Ste. Marie 54.04
39 400 METER RELAY UP2 1. Manistique 54.12
40 400 METER RELAY UP2 2. Newberry 54.68
41 400 METER RELAY UP2 3. St. Igance 55.40
42 400 METER RELAY UP2 4. Ishpeming Westwood 55.50
43 400 METER RELAY UP3 1. Lake Linden-Hubbell 55.56
44 400 METER RELAY UP3 2. Crystal Falls Forest Park 55.79
45 400 METER RELAY UP3 3. Pickford 55.91
46 400 METER RELAY UP3 4. Engadine 56.00
47 400 METER RELAY UP3 5. Ontonagon 56.18
48 400 METER RELAY UP2 5. Ironwood 56.37
49 400 METER RELAY UP2 6. Hancock 56.53
50 400 METER RELAY UP3 6. Eben Junction-Superior Central 56.81
1 800 METER RELAY D1 1. Jackson 1:41.08
2 800 METER RELAY D1 2. Ann Arbor Pioneer 1:42.51
3 800 METER RELAY D1 3. Flint Carman-Ainsworth 1:42.62
4 800 METER RELAY D1 4. Southfield Lathrup 1:43.09
5 800 METER RELAY D1 5. Pontiac Northern 1:43.46
6 800 METER RELAY D1 6. Rockford 1:43.48
7 800 METER RELAY D1 7. Ypsilanti Lincoln 1:43.56
8 800 METER RELAY D2 1. East Lansing 1:43.73
9 800 METER RELAY D1 8. Detroit Mumford 1:44.02
10 800 METER RELAY D2 2. Grand Rapids Forest Hills Northern 1:44.87
11 800 METER RELAY D2 3. Detroit Renaissance 1:44.88
12 800 METER RELAY D2 4. Chelsea 1:45.47
13 800 METER RELAY D2 5. Ypsilanti 1:46.74
14 800 METER RELAY D3 1. Shepherd 1:46.93
15 800 METER RELAY D3 2. Ann Arbor Gabriel Richard 1:47.04
16 800 METER RELAY D4 1. Potterville 1:47.18
17 800 METER RELAY D2 6. Farmington Hills Harrison 1:47.46
18 800 METER RELAY D2 7. Battle Creek Lakeview 1:47.47
19 800 METER RELAY D2 8. Redford Thurston 1:47.52
20 800 METER RELAY D3 3. Delton Kellogg 1:47.70
21 800 METER RELAY D3 4. Vermontville Maple Valley 1:47.86
22 800 METER RELAY D3 5. Battle Creek Pennfield 1:48.63
23 800 METER RELAY D3 6T. Hemlock 1:48.94
24 800 METER RELAY D3 6T. St. Charles 1:48.94
25 800 METER RELAY D3 8. Macomb Lutheran North 1:48.98
26 800 METER RELAY D4 2. Bloomfield Hills Roeper 1:49.49
27 800 METER RELAY D4 3. Hillsdale Academy 1:49.85
28 800 METER RELAY D4 4. Reading 1:50.09
29 800 METER RELAY D4 5. Beal City 1:50.26
30 800 METER RELAY D4 6. Southfield Christian 1:50.39
31 800 METER RELAY UP1 1. Iron Mountain 1:50.72
32 800 METER RELAY UP1 2. Negaunee 1:51.18
33 800 METER RELAY UP1 3. Kingsford, 1:51.66
34 800 METER RELAY D4 7. Fowler 1:51.86
35 800 METER RELAY D4 8. Athens 1:51.92
36 800 METER RELAY UP1 4. Calumet 1:52.91
37 800 METER RELAY UP1 5. Escanaba 1:53.65
38 800 METER RELAY UP1 6. Menominee 1:55.03
39 800 METER RELAY UP3 1. Lake Linden-Hubbell 1:55.35
40 800 METER RELAY UP2 1. Ishpeming Westwood 1:56.52
41 800 METER RELAY UP2 2. Manistique 1:57.95
42 800 METER RELAY UP3 2. Ontonagon 1:58.12
43 800 METER RELAY UP3 3. Pickford 1:58.31
44 800 METER RELAY UP3 4. Brimley 1:59.11
45 800 METER RELAY UP3 5. Eben Junction-Superior Central 1:59.18
46 800 METER RELAY UP2 3. L’Anse 1:59.50
47 800 METER RELAY UP2 4. Stephenson 1:59.80
48 800 METER RELAY UP2 5. Ironwood 2:00.11
49 800 METER RELAY UP2 6. Newberry 2:00.17
50 800 METER RELAY UP3 6. Bark River-Harris 2:02.95
1 800 METER RUN D1 1. Rebecca Addison Grand Haven 2:13.75
2 800 METER RUN D2 1. Christina Farrow Detroit Renaissance 2:14.54
3 800 METER RUN D1 2. Jenny Carey Brownstown Woodhaven 2:15.41
4 800 METER RUN D1 3. Amanda Mergaert Utica 2:16.00
5 800 METER RUN D2 2. Madison Werley Zeeland West 2:16.15
6 800 METER RUN D3 1. Amelia Bannister Albion 2:16.42
7 800 METER RUN D3 2. Cara Cremeans Jackson Lumen Christi 2:16.61
8 800 METER RUN D1 4. Danielle Tepper Grandville 2:16.83
9 800 METER RUN D1 5. Franki Adamski Troy 2:17.05
10 800 METER RUN D2 3. Leah O’Connor Croswell-Lexington 2:17.10
11 800 METER RUN D1 6. Sara Kroll Livonia Churchill 2:17.38
12 800 METER RUN D1 7. Ajia Olison Detroit Mumford 2:17.47
13 800 METER RUN D1 8. Chelsey Bonney Port Huron 2:17.99
14 800 METER RUN D2 4. Alyssa Penning Grand Rapids Christian 2:19.11
15 800 METER RUN D2 5. Erin Fedewa St. Johns 2:19.19
16 800 METER RUN D2 6. Sarah Martinez Flint Powers Catholic 2:19.51
17 800 METER RUN D2 7. Kate Nelson Williamston 2:19.56
18 800 METER RUN D2 8. Margaret Liederbach Petoskey 2:19.75
19 800 METER RUN D3 3. Rachel Whitley Leroy-Pine River 2:19.80
20 800 METER RUN D3 4. Clarissa Tamez Essexville Garber 2:19.96
21 800 METER RUN D3 5. Michaela Carnegie Benzie Central 2:20.52
22 800 METER RUN D3 6. Karie McDonald Frankenmuth 2:20.55
23 800 METER RUN D3 7. Alex Mccoy Ann Arbor Gabriel Richard 2:20.57
24 800 METER RUN D4 1. Emily Wickemeyer Athens 2:22.02
25 800 METER RUN D4 2. Clara Leutheuser Hillsdale Academy 2:22.13
26 800 METER RUN D3 8. Aisha Hodge Bangor 2:22.95
27 800 METER RUN D4 3. Libby Allen Southfield Christian 2:23.62
28 800 METER RUN D4 4. Brianne Woycehoski Harbor Beach 2:25.02
29 800 METER RUN UP1 1. Kelly Lufkin Houghton 2:25.22
30 800 METER RUN UP1 2. Kathleen Helminen Calumet 2:25.29
31 800 METER RUN D4 5. Amy LaDuke Potterville 2:27.12
32 800 METER RUN D4 6. Kristina Donley Potterville 2:27.69
33 800 METER RUN D4 7. Katy Olsen Traverse City St. Francis 2:27.75
34 800 METER RUN D4 8. Dana Stolicker Deckerville 2:27.79
35 800 METER RUN UP1 3. Faith Gunderson Menominee 2:27.84
36 800 METER RUN UP3 1. Katie Granquist Powers North Central 2:27.92
37 800 METER RUN UP3 2. Megan Harper Iron Mountain North Dickinson 2:27.99
38 800 METER RUN UP1 4. Erica Beversluis Escanaba 2:29.72
39 800 METER RUN UP3 3. Erin Holmberg Cooks Big Bay DeNoc 2:32.21
40 800 METER RUN UP2 1. Abbey Kelto Munising 2:33.50
41 800 METER RUN UP1 5. Colleen Peterson Marquette 2:33.76
42 800 METER RUN UP1 6. Amanda Crane Houghton 2:34.72
43 800 METER RUN UP3 4. Mara Ryynanen Chassell 2:37.57
44 800 METER RUN UP2 2. Erika Peterson Ironwood 2:37.62
45 800 METER RUN UP2 3. Alyssa Chapman Ishpeming Westwood 2:38.23
46 800 METER RUN UP2 4. Hillary Guynn Munising 2:38.56
47 800 METER RUN UP3 5. Jasmine Ledy Pickford 2:38.76
48 800 METER RUN UP3 6. Anna St Andrew Cedarville 2:40.49
49 800 METER RUN UP2 5. Michelle Wood L’Anse 2:42.23
50 800 METER RUN UP2 6. Brittany Hoolsema Rudyard 2:47.03
1 DISCUS D2 1. Jamie Smith Richland Gull Lake 152-01
2 DISCUS D2 2. Chelsea Anthony Ludington 143-11
3 DISCUS D1 1. Samantha Lockhart Lansing Sexton 139-11
4 DISCUS D2 3. Victoria Buhr Cheboygen 135-00
5 DISCUS D1 2. Andrea Fogle Brighton 134-01
6 DISCUS D2 4. Casey Shillito Zeeland West 132-03
7 DISCUS D1 3. Kelsey Prena Walled Lake Central 131-03
8 DISCUS D1 4. Ann Retka Holly 131-01
9 DISCUS D1 5. Kari Prena Walled Lake Central 130-06
10 DISCUS D3 1. Ashlyn Gulvas Standish-Sterling 130-03
11 DISCUS D1 6. Chelsea Brazier Holland West Ottawa 130-02
12 DISCUS D2 5. Nichole Cavins Monroe Jefferson 126-06
13 DISCUS D2 6. Kristin Cameron Algonac 126-02
14 DISCUS D3 2. Scarlet Fitzpatrick Saginaw Valley Lutheran 125-11
15 DISCUS D1 7. Kyndra Abron Livonia Churchill 125-08
16 DISCUS D4 1. Erica Marsh Litchfield 125-01
17 DISCUS D1 8. Lis Murphy Romeo 123-11
18 DISCUS D2 7. Kaylee Finney Charlotte 123-10
19 DISCUS D3 3. Andrea Hiler Watervliet 123-02
20 DISCUS D2 8. Joann Carter Goodrich 122-05
21 DISCUS D4 2. Jaime Lewis Akron-Fairgrove 119-00
22 DISCUS D3 4. Melissa Gesselman Carson City-Crystal 114-08
23 DISCUS D4 3. Tiffany Calhoun White Pigeon 114-04
24 DISCUS UP1 1. Molly Wiltzius Kingsford 113-09
25 DISCUS D3 5. Kristin Quainton Napoleon 112-06
26 DISCUS D4 4. Christine Labaza Rochester Hills Lutheran Northwest 112-05
27 DISCUS D4 5. Beth Rohl New Buffalo 112-04
28 DISCUS UP1 2. Sarah Deshambo Escanaba 112-03
29 DISCUS D3 6. Ashley Graves Kingsley 112-00
30 DISCUS UP1 3. Natalie Berryman Houghton 110-11.50
31 DISCUS D3 7. Nicole Fugate Dundee 110-03
32 DISCUS UP1 4. Kaitlyn Owens Menominee 109-06
33 DISCUS D3 8. Renae Murphy Napoleon 109-04
34 DISCUS UP3 1. Karrie Meyers Bark River-Harris 108-06.50
35 DISCUS UP1 5. Carlye Buchcuski Iron Mountain 105-06.50
36 DISCUS D4 6. Hannah Stewart Manton 105-04
37 DISCUS UP1 6. Stephanie Bonenfant Calumet 104-02
38 DISCUS D4 7. Jami Newell Reading 104-01
39 DISCUS D4 8. Nikki Sisson Bath 100-11
40 DISCUS UP3 2. Katie Jenkins Pickford 099-04
41 DISCUS UP3 3. Courtney Amble Brimley 099-01
42 DISCUS UP2 1. Veronica Slone Ishpeming 098-08
43 DISCUS UP3 4. Joanna Cunningham Rapid River 098-01
44 DISCUS UP2 2. Olivia Orr Hancock 096-07.50
45 DISCUS UP2 3. Leanne Vaughn Manistique 096-06.50
46 DISCUS UP3 5. Holly Kivioja Rock Mid-Peninsula 095-09
47 DISCUS UP2 4. Kaylee Giers Ishpeming 093-07
48 DISCUS UP3 6. Rutledge Shauni Engadine 090-05
49 DISCUS UP2 5. Nicolette Shultz Ishpeming Westwood 088-01.50
50 DISCUS UP2 6. Amanda Maxon Munising 083-10.50
1 HIGH JUMP D1 1. Ariel Roberts Ann Arbor Pioneer 005-09
2 HIGH JUMP D3 1. Jasmine Thomas Hamady 005-06.30
3 HIGH JUMP D2 1. Caitlyn Bonczkowski St. Joseph 005-05.01
4 HIGH JUMP D1 2T. Brittani Williams Jackson 005-05.01
5 HIGH JUMP D1 2T. Rachel Herald Rockford 005-05.01
6 HIGH JUMP D4 1. Sarah MacCourtney Rochester Hills Lutheran Northwest 005-05
7 HIGH JUMP D2 2T. Erica Solomon Detroit Country Day 005-05
8 HIGH JUMP D2 2T. Kelsey Kuipers Otsego 005-05
9 HIGH JUMP D1 4T. Kate Winiarski Brighton 005-05
10 HIGH JUMP D1 4T. Stephanie Thorstad Clarkston 005-05
11 HIGH JUMP D1 6. Emelle McConney West Bloomfield 005-05
12 HIGH JUMP D1 7. Brianna Jenkins Northville 005-04
13 HIGH JUMP D2 4. Jen Fuller Sturgis 005-03.04
14 HIGH JUMP D2 5T. Jessica Rombach Marine City 005-03.03
15 HIGH JUMP D2 5T. Nyki Caldwell Dexter 005-03.03
16 HIGH JUMP D2 7T. Erica Burkheimer Otsego 005-03.02
17 HIGH JUMP D2 7T. Sara Nitz Zeeland East 005-03.02
18 HIGH JUMP D4 2T. Brandie Kreiner Brown City 005-02.02
19 HIGH JUMP D4 2T. Misha Lamphere Saranac 005-02.02
20 HIGH JUMP D4 4. Bianca Barton Bloomfield Hills Roeper 005-02.01
21 HIGH JUMP UP3 1. Jessica Graham Brimley 005-02
22 HIGH JUMP UP3 2. Rebecca Joseph Eben Junction-Superior Central 005-02
23 HIGH JUMP D4 5. Whitney Thorp Reading 005-02
24 HIGH JUMP D1 8T. Amy VanEns Lowell 005-02
25 HIGH JUMP D1 8T. Aubree Suor East Kentwood 005-02
26 HIGH JUMP D1 8T. Jessica Scherting Saginaw Heritage 005-02
27 HIGH JUMP D1 8T. Margeaux Raymond Traverse City West 005-02
28 HIGH JUMP D1 8T. Samantha Stein Flushing 005-02
29 HIGH JUMP D3 2T. Carmen Foster White Cloud 005-01.30
30 HIGH JUMP D3 2T. Natalie Ziel Saginaw Swan Valley 005-01.30
31 HIGH JUMP D3 4T. Kelsee Miles Hanover Horton 005-01.10
32 HIGH JUMP D3 4T. Marissa Demott Sandusky 005-01.10
33 HIGH JUMP D3 6. Kaycee Damm Elkton-Pigeon-Bay Port-Laker 005-01.10
34 HIGH JUMP D4 6T. Ana Capotosto Saugatuck 005-00.01
35 HIGH JUMP D4 6T. Cami Sorensen Hesperia 005-00.01
36 HIGH JUMP D4 6T. Elizabeth Hauser Ottawa Lake-Whiteford 005-00.01
37 HIGH JUMP D4 6T. Phoenix Duncan Morenci 005-00.01
38 HIGH JUMP D4 6T. Victoria Reyes Marcellus 005-00.01
39 HIGH JUMP UP1 1. Helen Richards Houghton 005-00
40 HIGH JUMP UP1 2. Melissa Beauchamp West Iron County 005-00
41 HIGH JUMP UP3 3. Brooke Granquist Powers North Central 005-00
42 HIGH JUMP UP2 1. Ally Markstrom Rudyard 004-11
43 HIGH JUMP D3 7T. Courtney Hughes Macomb Lutheran North 004-10.30
44 HIGH JUMP D3 7T. Katie Schuette Lake Fenton 004-10.30
45 HIGH JUMP D3 7T. Megan Barber Roscommon 004-10.30
46 HIGH JUMP D3 7T. Olivia Smid Whitmore Lake 004-10.30
47 HIGH JUMP D3 7T. Tammy Smith Gobles 004-10.30
48 HIGH JUMP D3 7T. Yolonda Henfling Ovid-Elsie 004-10.30
49 HIGH JUMP UP2 2. Abbey Moore Ironwood 004-10
50 HIGH JUMP UP1 3. Richelle Hoxie Marquette 004-10
51 HIGH JUMP UP1 4. Abby Storm Calumet 004-10
52 HIGH JUMP UP3 4. Kristin Luedtke Iron Mountain North Dickinson 004-10
53 HIGH JUMP UP2 3. Amanda Coveyou St. Igance 004-08
54 HIGH JUMP UP3 5. Michelle Jorasz Bark River-Harris 004-08
55 HIGH JUMP UP1 5T. Emily Chernetski Menominee 004-08
56 HIGH JUMP UP1 5T. Heather Rusch Escanaba 004-08
57 HIGH JUMP UP2 4. Kayla Lamuth Manistique 004-06
58 HIGH JUMP UP2 5. Kristen Olsen St. Igance 004-06
59 HIGH JUMP UP2 6. Nikki Guldswog Norway 004-06
60 HIGH JUMP UP3 6T. Melissa Turriff Baraga 004-06
61 HIGH JUMP UP3 T. Janele Linna Ontonagon 004-06
1 LONG JUMP D2 1. Katie Guikema Grand Rapids South Christian 018-03.75
2 LONG JUMP D1 1. Monsherri Hall Saginaw Arthur Hill 018-01.25
3 LONG JUMP D2 2. Keyandrea Roheia Saginaw 018-00.50
4 LONG JUMP D1 2. Ariel Roberts Ann Arbor Pioneer 018-00
5 LONG JUMP D1 3. Amanda Green South Lyon 017-10.25
6 LONG JUMP D2 3. Kortni Elsworth Goodrich 017-09.25
7 LONG JUMP D1 4. Stephanie Okolo Plymouth 017-08.25
8 LONG JUMP D2 4. Victoria Lipscomb East Lansing 017-06.25
9 LONG JUMP D1 5. Elise Brown Jackson 017-05.50
10 LONG JUMP D1 6. Christienne Linton Romulus 017-05.50
11 LONG JUMP D2 5. Allysa Owen Three Rivers 017-02.75
12 LONG JUMP D4 1. Miranda Iles Athens 017-02.50
13 LONG JUMP D1 7. Lauren Stodola Jenison 017-02.50
14 LONG JUMP D2 6. Kiara Smith Detroit Renaissance 017-01.25
15 LONG JUMP D3 1. Whitney Rogers Flint Hamady 016-11.25
16 LONG JUMP D1 8. Val DeWeerd Hudsonville 016-10.75
17 LONG JUMP D3 2. Tammy Smith Gobles 016-07.75
18 LONG JUMP D2 7. Kathrine Wright Eaton Rapids 016-07
19 LONG JUMP D2 8. Theresa O’Leary Tecumseh 016-06.75
20 LONG JUMP D3 3. Laura Coltre Manchester 016-05.50
21 LONG JUMP D3 4. Katie Bildner Grand Rapids West Catholic 016-04
22 LONG JUMP D4 2. Kelly David Beal City 016-03.50
23 LONG JUMP D3 5. Brittany Webb Flint Hamady 016-03
24 LONG JUMP UP1 1. Melissa Christensen West Iron County 016-02.75
25 LONG JUMP D4 3. Paige Wilson Bloomfield Hills Roeper 016-02.25
26 LONG JUMP D3 6. Tasha White Saginaw Nouvel 016-02
27 LONG JUMP D3 7. Stephanie Snyder Shepherd 016-01.50
28 LONG JUMP D4 4. Betsy Brown Adrian Lenawee Christian 016-00
29 LONG JUMP D3 8. Juandretta Oliver Albion 016-00
30 LONG JUMP D4 5. Morgan Choszczyk Webberville 015-11.75
31 LONG JUMP D4 6. Jaimie Pallet Martin 015-10.50
32 LONG JUMP D4 7. Tammy Rutkowski Ubly 015-09
33 LONG JUMP UP1 2. Kendall Tadych Kingsford 015-07.50
34 LONG JUMP D4 8. Hillary Lowery Morrice 015-06.25
35 LONG JUMP UP1 3. Catherine Benzie Kingsford 015-06
36 LONG JUMP UP1 4. Kristin Nelson Iron Mountain 015-05.50
37 LONG JUMP UP2 1. Carlen Smith Hancock 015-05.25
38 LONG JUMP UP3 1. Emily Lehto Iron Mountain North Dickinson 015-05
39 LONG JUMP UP1 5. Heather Rusch Escanaba 015-05
40 LONG JUMP UP3 2. Michi Mullings Mackinac Island 015-04.75
41 LONG JUMP UP3 3. Rachel Reich Pickford 015-01.75
42 LONG JUMP UP2 2. Caysey Brown St. Igance 015-01.50
43 LONG JUMP UP2 3. Kara Fitzpatrick St. Igance 015-01.50
44 LONG JUMP UP1 6. Heidee Kolenda Menominee 015-01.25
45 LONG JUMP UP3 4. Katie Bowlby Cedarville 014-10.50
46 LONG JUMP UP3 5. Molly Laurin Carney-Nadeau 014-10.50
47 LONG JUMP UP3 6. Lauren Macarthur Engadine 014-07
48 LONG JUMP UP2 4. Connor Erin L’Anse 014-06.50
49 LONG JUMP UP2 5. Kerrie Myers Ishpeming 014-06.50
50 LONG JUMP UP2 6. Sam Radecki St. Igance 014-01.50
1 POLE VAULT D2 1. Becca Pilkerton Dexter 011-03
2 POLE VAULT D3 1. Elizabeth Willford Gladwin 011-03
3 POLE VAULT D1 1. Sarah Birkmeier Rockford 011-03
4 POLE VAULT D1 2. Richelle Kimble Lowell 011-03
5 POLE VAULT D2 2. Emily McKerchie Ludington 011-00
6 POLE VAULT D3 2. Kelly Morrissey Grand Rapids West Catholic 010-09.01
7 POLE VAULT D3 3. Christina Watson Stockbridge 010-09
8 POLE VAULT D2 3. Kelly Veldkamp Grand Rapids Christian 010-06.02
9 POLE VAULT D2 4. Christina Gearhart Eaton Rapids 010-06.01
10 POLE VAULT D1 3T. Amanda Impellizeri East Kentwood 010-06
11 POLE VAULT D1 3T. Charity Hester East Kentwood 010-06
12 POLE VAULT D1 3T. Kelsey Hinz Macomb-Dakota 010-06
13 POLE VAULT D1 3T. Kiley Tobel Walled Lake Western 010-06
14 POLE VAULT D2 5. Liz Sanger Byron Center 010-06
15 POLE VAULT D1 7. Jessica Pizzini Macomb-Dakota 010-06
16 POLE VAULT D1 8. Dana Johns Clarkston 010-06
17 POLE VAULT D2 6T. Emily Gravelin Cedar Springs 010-00.06
18 POLE VAULT D2 6T. Kristen Hixson Remus Chippewa Hills 010-00.06
19 POLE VAULT D2 8. Lauren Chorny Stevensville-Lakeshore 010-00.05
20 POLE VAULT D3 4. Kassie Powell Durand 010-00.01
21 POLE VAULT D3 5. Kera Stornant Portland 010-00
22 POLE VAULT D4 1. Aubrey Schafer Pewamo-Westphalia 009-09
23 POLE VAULT D4 2. Morgan Choszczyk Webberville 009-06.01
24 POLE VAULT D3 6T. Stacey Fassett Vermontville Maple Valley 009-06.01
25 POLE VAULT D3 6T. Tiffany Frederick Chesaning 009-06.01
26 POLE VAULT UP1 1. Jaime Roberts Kingsford 009-06
27 POLE VAULT D4 3. Jacqueline Kirsch Harbor Beach 009-06
28 POLE VAULT D3 8T. Brittanee Sayer Leroy-Pine River 009-06
29 POLE VAULT D3 8T. Jena Koetje Leroy-Pine River 009-06
30 POLE VAULT D4 4. Hannah Meachum Traverse City St. Francis 009-03
31 POLE VAULT D4 5. Amanda Jandernoa Fowler 009-03
32 POLE VAULT UP3 1. Emily Bushie Bessemer 009-01
33 POLE VAULT D4 6. Ashley Humphrey Coleman 008-09.03
34 POLE VAULT D4 7. Kendra Handrich Fairview 008-09.02
35 POLE VAULT D4 8. Shelby Mack Mesick 008-09.01
36 POLE VAULT UP2 1. Jamie Bloxsom St. Igance 008-06
37 POLE VAULT UP1 2. Jeanee Bennetts Escanaba 008-06
38 POLE VAULT UP1 3. Ciara O’dovero Negaunee 008-06
39 POLE VAULT UP1 4. Megan Bunker Sault Ste. Marie 008-06
40 POLE VAULT UP2 2. Ashley Ludtke Ironwood 008-00
41 POLE VAULT UP3 2. Rikki Prescott Rapid River 008-00
42 POLE VAULT UP3 3. Liz Robbe Crystal Falls Forest Park 008-00
43 POLE VAULT UP2 3. Nicole Elmblad St. Igance 008-00
44 POLE VAULT UP1 5. Alicia Jacques Gladstone 008-00
45 POLE VAULT UP3 4. Daryl Arcand Crystal Falls Forest Park 007-06
46 POLE VAULT UP2 4. Kali jo Marshall St. Igance 007-06
47 POLE VAULT UP1 6. Michelle Makela Negaunee 007-06
48 POLE VAULT UP3 5. Kaisa Blake Ontonagon 007-00
49 POLE VAULT UP3 6. Jocelyn Tervo Dollar Bay 007-00
50 POLE VAULT UP2 5. Charli Peters Munising 006-06
51 POLE VAULT UP2 6. Kathrine Haataja Hancock 006-00
1 SHOT PUT D1 1. Tia Brooks East Kentwood 048-00.50
2 SHOT PUT D3 1. Ashlyn Gulvas Standish-Sterling 044-06.25
3 SHOT PUT D1 2. Joy Rolfe Fraser 040-11
4 SHOT PUT D3 2. Tonia Pratt Michigan Center 040-11
5 SHOT PUT D1 3. Angela Scarber Waterford Kettering 040-10
6 SHOT PUT D2 1. Kristin Cameron Algonac 040-08.75
7 SHOT PUT D1 4. Whitney Turner Okemos 040-00.25
8 SHOT PUT D3 3. Scarlet Fitzpatrick Saginaw Valley Lutheran 039-11.25
9 SHOT PUT D1 5. Samantha Lockhart Lansing Sexton 039-09.50
10 SHOT PUT D3 4. Laura Lindsey Gladwin 039-03.25
11 SHOT PUT D4 1. Beth Rohl New Buffalo 039-01
12 SHOT PUT D4 2. Jasmine Hines Central Lake 039-00.75
13 SHOT PUT D2 2. Lydia Brower Zeeland East 039-00.50
14 SHOT PUT D3 5. Melissa Gesselman Carson City-Crystal 039-00.25
15 SHOT PUT D3 6T. Katie Franklin Bronson 039-00
16 SHOT PUT D3 6T. Samantha Cormier Frankenmuth 039-00
17 SHOT PUT D1 6. Judea Walker Flint Central 038-10.50
18 SHOT PUT D2 3. Victoria Buhr Cheboygen 038-10
19 SHOT PUT D1 7. Jessica Kindle Port Huron 038-09.50
20 SHOT PUT D1 8. Lis Murphy Romeo 038-09
21 SHOT PUT D4 3. Molly Poel Bellaire 038-05.25
22 SHOT PUT D4 4. Tiffany Calhoun White Pigeon 038-05
23 SHOT PUT D4 5. Brooke Schmucker Reading 037-10.75
24 SHOT PUT D2 4. Chelsea Anthony Ludington 037-10.50
25 SHOT PUT D3 8. Joslyn Dwyer Quincy 037-08.50
26 SHOT PUT UP3 1. Karrie Meyers Bark River-Harris 036-11
27 SHOT PUT D2 5. Avery Bodenmiller Carlton-Airport 036-11
28 SHOT PUT D2 6. Jillian Fischer Chelsea 036-07.75
29 SHOT PUT D4 6. Alicia Pilmore St Louis 036-07.50
30 SHOT PUT D2 7. Kaylee Finney Charlotte 036-02.25
31 SHOT PUT D2 8. Baysia Cox Niles 036-01
32 SHOT PUT UP1 1. Molly Wiltzius Kingsford 035-11.50
33 SHOT PUT D4 7. Rachel Ratchford Bloomfield Hills Roeper 035-00
34 SHOT PUT UP1 2. Natalie Berryman Houghton 034-08.50
35 SHOT PUT UP2 1. Briana Raasio Hancock 034-03.75
36 SHOT PUT D4 8. Olivia Rork Lutheran Westland 033-11.75
37 SHOT PUT UP2 2. Becca Conery Ishpeming Westwood 033-07
38 SHOT PUT UP2 3. Bianco Lauren L’Anse 033-05.50
39 SHOT PUT UP2 4. Maria Almquist Hancock 032-11
40 SHOT PUT UP2 5. Christie Therrian St. Igance 032-06
41 SHOT PUT UP2 6. Amanda Maxon Munising 032-03.75
42 SHOT PUT UP1 3. Cassie Anderson Iron Mountain 032-03
43 SHOT PUT UP1 4. Kaitlyn Owens Menominee 032-03
44 SHOT PUT UP3 2. Betty Bolton Watersmeet 031-08.50
45 SHOT PUT UP3 3. Katie Jenkins Pickford 031-08.50
46 SHOT PUT UP3 4. Elisa Reynolds Baraga 031-06
47 SHOT PUT UP1 5. Meredith Buck Gwinn 031-06
48 SHOT PUT UP3 5. Rutledge Shauni Engadine 031-02.50
49 SHOT PUT UP3 6. Courtney Chenard-Powell Carney-Nadeau 031-02
50 SHOT PUT UP1 6. Shelby Dale Sault Ste. Marie 030-07
Categories: General News

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.